Nawigacja

rozrywka kawały prezentacje sport i rekreacja turystyka: Tylko w Indiach

rozrywka

sport i rekreacja

A może by tak na narty?

Jeżeli nie mamy zbyt dużo czasu na narciarski wypad, powinniśmy kierować się przy wyborze miejsca docelowego łatwością i szybkością dojazdu, zwłaszcza ze względu na jakość i przepustowość naszych dróg. Warszawiakom polecam zatem Beskidy i Tatry (bez Zakopanego)

Oto miejsca sprawdzone i z różnych względów godne polecenia: 

Szczyrk- najlepsze i najciekawsze tereny narciarskie w Beskidach.

Sława Szczyrku już przemija, a to dlatego, że dochodzi często do sporów kompetencyjnych pomiędzy właścicielami wyciągów i właścicielami gruntów oraz władzami lokalnymi. Zaniechano również prac modernizacyjnych, ale mimo wszystko warto tam pojechać. Skala trudności tras: od „zielonych” do „czarnych”.


Białka Tatrzańska
  to przeciwieństwo Szczyrku. Mimo mniej atrakcyjnych warunków narciarskich, ale przy zgodnej współpracy inwestorów i władz lokalnych oraz miejscowej ludności zorganizowano nowoczesny ośrodek narciarski z bardzo dobrze przygotowanymi trasami. O podejściu do klienta-turysty świadczy fakt, ze bardzo dobrze zorganizowane parkingi są bezpłatne, a ich obsługa jest liczniejsza i bardziej operatywna niż na parkingach płatnych w innych miejscowościach. Skala trudności tras: „niebieskie” i „czerwone”, z przewagą tych ostatnich.


Bukowina Tatrzańska –
trasy łatwe i bardzo łatwe, bardzo dobrze przygotowane. Możliwość dojazdu bezpośrednio do wyciągu. Ostatnio atrakcyjność Bukowiny znacznie wzrosła dzięki wybudowaniu bardzo nowoczesnego ośrodka rekreacyjno-uzdrowiskowego w oparciu o wody termalne. W okolicy Bukowiny i Białki godne polecenia są bardzo sympatyczne i dobrze zorganizowane małe ośrodki narciarskie: Małe Ciche, Jurgów, Szymkówka, Kozieniec, Murzasichle.


Krynica –
godne polecenia są wyciągi na Jaworzynie, a szczególnie kolejka gondolowa. Trasy bardzo dobrze przygotowane. Rozbudowana i nowoczesna infrastruktura. Trasy z przewagą „czerwonych”, jedna „czarna”. Będąc w Krynicy należy również odwiedzić wyciągi na Słotwinach.

Wierchomla – godny polecenia mały, ale nowoczesny ośrodek narciarski leżący trochę na uboczu. Miejsce właściwe dla osób lubiących ciszę i spokój.

Narciarzy, którzy mają więcej czasu, warto zaprosić w Alpy. Pogoda gwarantowana, warunki dużo lepsze niż krajowe.

Andrzej – student II roku Rembertowskiej Akademii Seniora

Aktualności

Kontakt

  • REMBERTOWSKA AKADEMIA SENIORA

  • (+12) 34-567-890

Galeria zdjęć